PŘEDNÁŠKA MATEMATIKA pro obor Optometrie LF,
zimní a letní semestr:


Veškeré informace k předmětu najdete na dokumentovém serveru ISu. Tyto informace ČTĚTE PROSÍM DŮKLADNĚ !!! Zde také naleznete projekci přednášky s bílým pozadím formátu A4, která je vhodná k tisku: prednaskatisk.pdf. Přednáška obsahuje odkazy na následující vzorové příklady, ty už ale k tisku vhodné nejsou.

Veškeré přednášky i vzorové příklady, které byly a budou promítány na dataprojektorusi můžete stáhnout v zakomprimovaném souboru MATEMATIKA.ZIP , který obsahuje pdf soubory. Uložte tyto soubory do jednoho adresáře a spusťte soubor prednaska.pdf. Příklady, které jsou nazvány on-line, jsou odkazy na stránku mého kolegy dr. Maříka. Tyto soubory v zip-souboru nejsou.

Během letošního roku vznikl k předmětu Matematika I. a II. za podpory FRVŠ další podpůrný e-learningový metriál pro obor Optometrie na MU. Vznikl z potřeby propojit předměty týkající se optiky s Matematikou I. a II. a vytvořit souhrn úloh z různých částí optiky tak, aby je bylo možné použít v předmětu Matematika a ukázat na nich aplikace základních matematických pojmů a metod v optice. Na druhé straně v odborných předmětech lze nahlédnout zpět do matematiky, když už některé pojmy zůstaly zapomenuty v prvním ročníku Matematiky I. a II. ... Celý jej lze pro offline práci stáhnout v zipu.

Uvedené pdf soubory slouží pouze jako e-learningový materiál pro studenty. Podléhají autorskému právu a takto se s nimi smí zacházet. Pokud máte zájem je využívat nejen pro osobní potřebu, kontaktujte mě prosím na adresu pribylova@math.muni.cz.

Uvítám všechny návrhy, podněty a jakoukoliv zpětnou vazbu.Protože je soubor zip dost velký a někteří budou mít zájem o stáhnutí jen nějaké části a někteří možná budou raději spouštět soubory přímo z webu nabízím také stahování po jednotlivých pdf souborech. Pozor při spouštění v exploreru nefunguje tlačítko zavřít X - hlásí chybu nelze zavřít z externího okna, z příkladů do přednášky se musíte vracet v prohlížeči tlačítkem zpět <- . Nejlépe je uložit soubory do jednoho adresáře a spouštět je Acrobatem:
V souboru přednáška najdete také odkazy na interaktivní kvizy a vzorové příklady ze http://www.mendelu.cz/~marik/
stránky dr. Maříka. Ke studiu tuto interaktivní e-learningovou metodu velmi doporučuji.


Něco na hraní:
příklady na 1. zápočtovou písemku Matematika I.
příklady na 2. zápočtovou písemku Matematika I.
příklady na 1. zápočtovou písemku Matematika II.
příklady na 2. zápočtovou písemku Matematika II.

a něco hratelného, ale úplně odjinud:příklady ze Statistiky II.
Kdyby se vám to ke studiu zdálo málo, najdete další materiály ke cvičení také zde a na http://old.mendelu.cz/~marik/vyuka.html#priklady.


Pro své bývalé studenty z MZLU zde zachovávám také loňskou webovou stránku k výuce na AF, LDF a PEF MZLU.